سئو سایت وب آراز

بهینه سازی یا سئو چگونه انجام میشود

قدم نخست برای بهینه سازی وب سایت آنالیز و بررسی وب سایت موجود و بررسی تک تک صفحات ایجاد شده است تا مشخص شود از لحاظ تعداد کلمات مناسب برای مقاله، تعداد کلمات کلیدی و کیفیت کلمات کلیدی استخراج شده و متا تگ ها وضعیت هر صفحه چگونه است.

گام بعدی زمانبندی و اولویت بندی کارهایی است که باید برای بهینه سازی وب سایت صورت پذیرد. پس از اولویت بندی تسک ها به ترتیب کارهای لازم انجام میپذیرد.

چه کارهایی برای بهینه سازی وب سایت باید انجام شود؟

 • آنالیز مطالب سایت و صفحات
 • بررسی کلمات کلیدی و متا تگ ها
 • بررسی تگ های H و تعداد آنها
 • بررسی ارتباط کلمات مقالات با متاتگ ها
 • آنالیز و بهینه سازی تصاویر
 • کاهش سرعت لود صفحات
 • بررسی کدهای وب سایت و آنالیز سرعت بارگزاری
 • بررسی compression فایل های js
 • بررسی compression فایل های css
 • رفع خطاهای احتمالی و 404 صفحات
 • و...
بهینه سازی سایت وب آراز

مهمترین فاکتور تاثیر گذار سئو چیست؟

همانطور که در مقالات بهینه سازی وب سایت بیان میشود محتوای مقالات و یکتا بودن مطلب مهمترین فاکتور تاثیرگذار در رتبه بندی نمایش در صفحه نتایج موتور جستجو می باشد.

هرچه مطلب ایجاد شده متن روان و نگارش بهتری داشته باشد و از جای دیگری کپی نشده باشد احتمال نمایش مقاله در رتبه های بالای صفحه نتایج موتور جستجو را بیشتر خواهد داشت.

سعی کنید مطالبی که می خواهید به اشتراک بگذارید کپی از جای دیگری نباشد. همینطور مقاله ای که ایجاد می کنید حداقل باید شامل 1000 کلمه باشد. استفاده از رنگ ها و نوشته های Bold و Italic نیز در افزایش کیفیت مطلب ایجاد شده برای موتور جستجو کمک می کند و تاثیر دارد.

هرچه ظرافت نگارش و خوانایی مطلب ایجاد شده بیشتر باشد رنک مقاله شما در صفحه نتایج موتور جستجو بیشتر خواهد بود. پس به نکات ظریف متون ایجاد شده هم دقت کنید تا کاربر از خواندن مطلب ایجاد شده لذت ببرد، چون گوگل زمانی سایت شما را دوست خواهد داشت که بقیه عاشق وب سایت شما باشند.

استفاده از تصاویر و ویدیو تاثیری دارد؟

موتورهای جستجو علاقه زیادی به مطالبی دارند که علاوه بر محتوای متنی شامل تصاویر و ویدیو باشند و استفاده از محتوای بصری به بهبود رتبه بندی مقاله شما کمک شایانی خواهد کرد.

طبقه تحقیقاتی که از نحوه انجام بازدید صفحات وب سایت توسط کاربران انجام شده است، صفحاتی که شامل تصویر و ویدیو بوده اند باعث می شود کاربران مدت زمان بیشتری را نسبت به صفحاتی که فقط محتوای متنی دارند صرف بازدید از صفحات کنند.

همینطور وجود تصاویر جذاب و خلاقانه باعث ایجاد حس اعتماد در کاربران می شود و احتمال بازگشت مجدد آنها را به وب سایت بیشتر می کند، پس استفاده از تصاویر مناسب و جذاب را برای مقالات خود فراموش نکنید.

تاثیر تگ های H و متاتگ ها چقدر به بهبود سئو کمک میکند؟

تگ های H و متاتگ ها یکی از مهمترین عنصر های کلیدی صفحات هستند که به بهبود رتبه بندی نتایج صفحه به شما کمک میکند.
انتخاب کلمات کلیدی مرتبط با تعداد مناسب و خلاصه با طول استاندارد و همینطور تگ های H با تعداد مناسب و شامل محتوای کلیدی صفحه و عبارت های مرتبط یکی از مهمترین کارهایی است که باید برای تمام صفحات وب سایت خود انجام دهید.

بهینه سازی سایت وب آراز

اگر کارهای ذکر شده در بالا به بهترین شکل ممکن انجام شود و بررسی و به روز رسانی محتوا به صورت مداوم انجام شود بدون شک وب سایتی با بالاترین رتبه بندی در موتور جستجو باید داشته باشید.

تاریخ انتشار : 1397/12/8 10:19 0 0